top of page

Biz Kimiz?

Türkiye’nin lider akrilik iplik üreticilerinden biri olan Damteks, 1997 yılında 4.400 iğli bir fabrika olarak üretim faaliyetlerine başlamıştır. 30.000 metrekare kapalı alana sahip, 40.000 metrekare alanda kurulu fabrikasında gerçekleştirdiği üretimlerini özen ve titizlikle müşterilerine sunmaktadır.

 

Damteks, 2000, 2002, 2005, 2010 ve 2012 yıllarında yaptığı yatırımlarla 600.000 kg/ay üretim kapasitesine ulaşmış ve son teknoloji makinelerle ürettiği iplikler hem iç hem de dış pazarda aranan iplik haline gelmiştir. Dünyanın birçok ülkesine yaptığı ihracat ile ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Damteks, üretim kapasitesini geliştirmenin yanı sıra, makine parkurunu sürekli yenilerken, emeğe ve doğaya saygılı üretim vizyonunu da korumuştur.

Damteks, akrilik iplik üretiminin yanı sıra 2021 yılında yaptığı pamuk ipliği üretimi yatırımı ile faaliyetlerini genişleterek ABM Cotton'un kurucu ortağı olmuştur. Damteks, bu yatırımla 40 yıllık iplik tüccarlığı tecrübesine ek olarak, sentetik ipliklerden doğal elyaf ipliklere kadar ürün yelpazesini genişletmiştir. Damteks, bu günden itibaren Gürteks ve Şireci'nin akrilik ipliklerinin yanı sıra ABM Cotton'un doğal elyaf ipliklerinin tedarik ve satışını yapmaktadır.

Marka ve Kuruluşlarımız

Tesisimiz

Yenilikçi, Yetenekli, Tutkulu

bottom of page