top of page
Image by Wes Hicks

Sürdürülebilirlik

Damteks ailesi olarak üretim ve çeşitliliğin devamlılığını sağlarken, dünyamızın, çevremizin ve daha da önemlisi gelecek nesillerimizin ihtiyaçlarından ödün verilmemesi gerektiğinin bilincindeyiz. Bu sebeple üretim süreçlerimizde doğaya karşı sorumlu, sürdürülebilir seçenekleri tercih etmekteyiz

AZALTMAK

Ürünlerimizin üretimden satışa uzanan yolculuğu boyunca ortaya çıkan karbon ayak izini en aza indirgemek adına tüm inisiyatiflerimizi kullanıyor, sürdürülebilirliği bir prensip haline getiriyoruz.

YENİDEN KULLANMAK

Ürünlerimizi üretirken ortaya çıkan atıklarımızı, geri dönüşüm ipliklerimizin üretim sürecinde yeniden hammadde olarak kullanıyoruz.

GERİ DÖNÜŞTÜRMEK

Üretim süreçlerimizde ortaya çıkan, tekrardan sektöre kazandırılabilecek atıkları değerlendirerek geri dönüşüm ürünlerimizi üretiyoruz. Çünkü onların birer “atıktan” çok daha fazlası olduğunun bilincindeyiz.

Üretim

Üretimin devamlılığını sağlamak adına hammaddelerimizi tedarik ettiğimiz firmaların sürdürülebilirlik alanında çalışmalar yapan firmalar arasından özenle seçilmesi birinci önceliğimiz.

Çeşitlilik

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha doğru yanıtlar verecek olan son ürünlerimizi farklı markalarımız altında sektöre sunarken, aynı zamanda geri dönüşüm elyaflarımızın üreticilere ulaşmasına katkı sağlıyoruz. Böylelikle, çeşitliliğin devamlılığını ve sürdürülebilirliği destekliyoruz

Image by Deepak Rautela

Geri Dönüşüm İplikler

Satış ve pazarlama süreçlerimizde tüm ürünlerimiz gibi yenilenebilir enerjiyle üretilen, fakat üretim aşamasında atık olarak değerlendirilmek yerine geri dönüşüm iplik haline getirilerek sektöre geri kazandırılan ürünlerimizi ön plana çıkarmayı tercih ediyoruz.

Yenilenebilir Enerji 

Üretim tesisimizin 30.000 metrekare genişliğindeki çatısının %93’ünü güneş enerjisi panelleriyle donatarak, üretimimiz için gereken enerjinin büyük bir kısmını fosil yakıtlar yerine yenilenebilir enerji ile sağlıyor, karbon ayak izimizi azaltıyoruz.

Image by Anders J
bottom of page